Każde lotnisko wyposażone jest w kilka, a nawet kilkanaście hangarów w których przechowywane są samoloty. Co więcej, tego typu pomieszczenia znajdują się w bliskim sąsiedztwie poczekalni dla pasażerów. Jakim więc sposobem pasażerowie nie słyszą turkotu samolotu, kiedy wyprowadzane są one z hangarów czy też prac motoryzacyjnych jakie się w nim odbywają? Jak się okazuje sukces tego typu obiektu tkwi przede wszystkim w ich sposobie wykonania, a dokładniej w materiałach z których są one wykonane.
W dzisiejszych czasach najbardziej rozpowszechnionym i najnowocześniejszym materiałem używanym do budowy hangarów dla samolotów są płyty warstwowe. Dlaczego właśnie one? Albowiem korzyści płynące z ich zastosowania są wręcz niewyobrażalne. Po pierwsze i najważniejsze oszczędność czasu i pieniędzy. Płyty warstwowe są nie tylko lekkie i łatwe w montażu, ale również i tanie. Ich zakup jest znacznie tańszy, aniżeli zakup tradycyjnych materiałów budowlanych.
Ponadto, aby zbudować hangar z płyt warstwowych nie trzeba wylewać fundamentów, budynek może być postawiony na podstawowej posadzce. Po drugie, są one doskonałym materiałem izolacyjnym, który odporny jest na wszelkiego rodzaju anomalie pogodowe: deszcz, śnieg, wiatr, grad, etc.
Dzięki tej właściwości prace zimą przy samolocie nie muszą być dla mechaników czy też samych pilotów przykrym obowiązkiem, ale wręcz przeciwnie czystą przyjemnością. Ponadto, płyty warstwowe są dźwiękoszczelne, dzięki czemu prace remontowe samolotu nie muszą zakłócać spokoju innym osobom znajdującym się w pobliżu hangaru. Hangar dla samolotu z płyty warstwowej to doskonała inwestycja.